UPOZORNĚNÍ! VE DNECH 27. -3. ČERVENCE bude prodejna ZAVŘENA z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení!

Vyzkoušeli jsme za Vás

Vyzkoušeli jsme za vás - sedlo Wintec Isabell Cair:
Sedlo jsme zvolili původně pro kobylku fríského koně, z důvodu možnosti výměny komory. Tato fríská klisna potřebovala
opravdu širokou komoru a právě Wintec tyto komory nabízí (wide komory). Do sedla Isabelle jsme bez problému usadili i komoru s označením 3XW, která pro toto sedlo není primárně určená. Odpadl tak problém s přetáčením sedla (původní sedlo Hauzr s komorou 4). Sedlo krásně vede v sedu, výborně fixuje stehno a díky semiši nekloužete v sedle. Velkou výhodou je také uzpůsobení polohy třmenových zámků, které je možné posunout dopředu nebo dozadu.
Jelikož je sedlo velmi pohodlné a umožňuje hluboké posazení do sedla, rozhodli jsme se dát mu "zátěžovou zkoušku" netypickou pro drezurní sedla. Rozhodli jsme se v něm absolvovat třídenní puťák, při kterém jsme dohromady najeli přes 80 km. I po třech dnech v sedle, můžeme konstatovat, že sedlo je pořád velmi pohodlné, jezdec se cítí stabilně i při přejíždění terénních nerovností (a věřte že občas to rovně opravdu nebylo ) Sedlo navíc nesl mladý kůň, který ho měl na hřbetě podruhé a ani na něm, jsme nezaznamenali jakékoli známky otlaků apod. Zde se opět projevila výhoda výměnné komory - z 3XW (cca komora širší 5 ) na černou komoru (cca komora č.2) bylo vyměněno za 10 minut . Cair systém se navíc perfektně přizpůsobil hřbetu a rozložil ideálně hmotnost jezdce.

 


Vyzkoušeli jsme za vás - Sedlo Wintec 500 Wide drezurní

Klisna přišla do tréninku se skokovým sedlem s komorou cca 4 - 5, avšak ani toto sedlo nesedělo ideálně. Jelikož bylo pořád úzké a přetáčelo se převážně při nasedání. Přetáčení částečně zmírnila gelová podložka s otvory, umístěná mezi hřbet a podsedlovou dečku. I tak bylo nutné nasedat ze stupínku, aby se sedlo nepřetočilo.

Toto sedlo Wintec je cenově velmi příznivé a dá se přizpůsobit i kulatějším typům koní. Je to prakticky jediné sedlo s takto širokou komorou. Toto sedlo s komorou 4XW se již vůbec nepřetáčelo. A po zhubnutí kobylky jsme mohli komoru velmi snadno vyměnit za užší.  Z pozice jezdce hodnotíme toto sedlo jako stzřední třídu. Mohlo by být pro drezurní práci hlubší, aby více vedlo v sedu, je však ergonomicky dobře zpracované, takže jezdce nikde nic neomezuje. Kolení opěrky jsou středně vysoké. Velmi příjemný a měkký matriál skvěle imituje kůži.

Sedlo můžeme doporučit pro začínající drezurní jezdce, kterí mají široký typ koně (chladnokrevníci, haflingové, fríští koně a jejich kříženci).

wide

 


Vyzkoušeli jsme za vás - Gelová podložka s otvory

Tuto gelovou podložku jsme vyzkoušeli pro citlivějšího, hubenějšího koníka a výsledek byl znát již při prvním nasedlání. Jedná se o velmi měkký a poddajný gel. Bylo vidět, že hned koník pocítil úlevu a neprohýbal se v zádech. Tuto gelovku doporučujeme umístit přímo na hřbet koně a poté teprve na ni položit podsedlovou dečku. Gelovka díky otvorům příjemně odvětrává.