Vyzkoušeli jsme za Vás

Vyzkoušeli jsme za vás - sedlo Wintec Isabell Cair:
Sedlo jsme zvolili původně pro kobylku fríského koně, z důvodu možnosti výměny komory. Tato fríská klisna potřebovala
opravdu širokou komoru a právě Wintec tyto komory nabízí (wide komory). Do sedla Isabelle jsme bez problému usadili i komoru s označením 3XW, která pro toto sedlo není primárně určená. Odpadl tak problém s přetáčením sedla (původní sedlo Hauzr s komorou 4). Sedlo krásně vede v sedu, výborně fixuje stehno a díky semiši nekloužete v sedle. Velkou výhodou je také uzpůsobení polohy třmenových zámků, které je možné posunout dopředu nebo dozadu.
Jelikož je sedlo velmi pohodlné a umožňuje hluboké posazení do sedla, rozhodli jsme se dát mu "zátěžovou zkoušku" netypickou pro drezurní sedla. Rozhodli jsme se v něm absolvovat třídenní puťák, při kterém jsme dohromady najeli přes 80 km. I po třech dnech v sedle, můžeme konstatovat, že sedlo je pořád velmi pohodlné, jezdec se cítí stabilně i při přejíždění terénních nerovností (a věřte že občas to rovně opravdu nebylo ) Sedlo navíc nesl mladý kůň, který ho měl na hřbetě podruhé a ani na něm, jsme nezaznamenali jakékoli známky otlaků apod. Zde se opět projevila výhoda výměnné komory - z 3XW (cca komora širší 5 ) na černou komoru (cca komora č.2) bylo vyměněno za 10 minut . Cair systém se navíc perfektně přizpůsobil hřbetu a rozložil ideálně hmotnost jezdce.
http://www.potreby-jezdecke.cz/jplanskroun/eshop/0/3/5/2051-Wintec-Isabell-drezurni-Cair

 


Vyzkoušeli jsme za vás - Sedlo Wintec 500 Wide drezurní

Klisna přišla do tréninku se skokovým sedlem s komorou cca 4 - 5, avšak ani toto sedlo nesedělo ideálně. Jelikož bylo pořád úzké a přetáčelo se převážně při nasedání. Přetáčení částečně zmírnila gelová podložka s otvory, umístěná mezi hřbet a podsedlovou dečku. I tak bylo nutné nasedat ze stupínku, aby se sedlo nepřetočilo.

Toto sedlo Wintec je cenově velmi příznivé a dá se přizpůsobit i kulatějším typům koní. Je to prakticky jediné sedlo s takto širokou komorou. Toto sedlo s komorou 4XW se již vůbec nepřetáčelo. A po zhubnutí kobylky jsme mohli komoru velmi snadno vyměnit za užší.  Z pozice jezdce hodnotíme toto sedlo jako stzřední třídu. Mohlo by být pro drezurní práci hlubší, aby více vedlo v sedu, je však ergonomicky dobře zpracované, takže jezdce nikde nic neomezuje. Kolení opěrky jsou středně vysoké, vnější strana bočnice je semišová, takže nohy nekloužou.

Sedlo můžeme doporučit pro začínající drezurní jezdce, kterí mají široký typ koně (chladnokrevníci, haflingové, fríští koně a jejich kříženci).

 

 


Vyzkoušeli jsme za vás - Gelová podložka s otvory

Tuto gelovou podložku jsme vyzkoušeli pro citlivějšího, hubenějšího koníka a výsledek byl znát již při prvním nasedlání. Jedná se o velmi měkký a poddajný gel. Bylo vidět, že hned koník pocítil úlevu a neprohýbal se v zádech. Tuto gelovku doporučujeme umístit přímo na hřbet koně a poté teprve na ni položit podsedlovou dečku. Gelovka díky otvorům příjemně odvětrává.

 
 

Vyzkoušeli jsme za vás - Nepromokavá deka Kentaur
 
Nepromokavost této deky vydržela i celodenní déšť a koník pod ní nebyl vůbec mokrý. Na hřbetě z vnitřní strany je tato deka podšitá přijemným fleecem, který příjemně hřeje a zároveň odvádí pot. Také se jedná o velmi trvanlivou deku.

Vyzkoušeli jsme za vás - Repelent Power Phaser Durativ

Velmi příjemné je u tohoto repelentu nanášení houbičkou, což ocení majitelé koní, kteří sprej špatně snáší. Také se díky gelové formě dobře nanáší i v citlivých místech na hlavě. Účinnost repelentu je až 7 hodin. Tento gelový repelent se tak snadno neodplaví potem. 

 

http://www.potreby-jezdecke.cz/repelent-gel-leovet-power-phaser-durativ/


Vyzkoušeli jsme za vás - Alltech LifeForce Formula

LifeForce Formula je krmný doplňek určený pro všechny hůře krmitelné koně, ke zlepšení jejich kondice a zdravotního stavu. V našem případě se koník začal zakulacovat již cca po třech týdnech (a že šlo opravdu o špatně krmitelného koníka). Celkově se zlepšil zdravotní stav koně, vymizely občasné výtoky z nozder a slzení oka. Jednalo se o velmi temperamentního koně a i zde byl vidět vliv krmení LifeForce Formulí. Kůň se poněkud zklidnil a při práci byl vyrovnanější. Zlepšila se také kvalita srsti a kůže - byla lesklejší a drobná poranení a oděrky se lépe hojily.

Pokud máte jakékoli potíže s Vaším koníkem, neváhejte nás kontaktovat.

http://www.potreby-jezdecke.cz/alltech-life-force-formula-5-kg/


 

Provozovatel webu - Martin Dulkaj, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace