Podbřišníky

Podbřišník je nedílnou součástí výstroje koně. Pomocí podbřišníku upínáte sedlo a fixujete jej na koni. Výběr vhodného podbřišníku závisí na druhu sedla které používáte, citlivosti koně na materiál a dále i na konkrétních požadavcích.

Podbříšník rozeznáváme drezurní - pro sedla s dlouhými zápinkami. Drezurní podbřišník je kratší (nejčastěji od 50 do 80 cm, může být i 90, nebo 100 cm). Drezurní podbřišník má přezky ze strany od koně kryté.

Podbřišník pro skokové nebo univerzální sedlo je delší (obvykle do 145 cm) a přezky nejsou kryté. Používá se k sedlům s krátkými sedlovými zápinkami.

Speciální je pak podbřišník westernový, který má velmi jednu masívní, přezku pro široký vazcí řemen. Westernové podbřišníky jsou také o něco kratší (obvykle do 100 cm).

 

Podbřišník může být ze syntetického materiálu (podbřišník neoprenový), kde je velmi jednoduchá údržba pouhým umytím.
Dále máme podbřišníky kožené, které jsou při dobré péči velmi trvanlivé a je zde nižší riziko zapaření a vzniku odřenin. Kožený podbřišník je nutné udržovat častým čištěním a mazáním tukem, aby neztvrdnul.
Podbřišník provázkový je velmi vhodný pro citlivé koně se sklony k odřeninám. Je velmi vzdušný a kůň se pod ním nezapaří.

Anglické podbřišníky mohou mít na jedné na obou stranách gumy pro snadnější dotahování a větší komfort koně, nebo mohou být bez nich.

Westernové podbřišníky jsou velmi oblíbené syntetické s beránkem, nebo pak provázkové (mohou být bavlněné, syntetické nebo velmi kvalitní mohérové).

Některé podbřišníky mají uprostřed očko pro připnutí pomocných otěží nebo poprsníku.

 

Údržbě podbřišníku věnujte náležitou pozornost. Důležité je udržovat podbřišník čistý - předejdete tak vzniku odřenin a prodloužíte jeho životnost.

 

Nejprodávanější

120
579011205790
Značky
 
 
Barva

Stránka 1 z 4 - 115 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 4 - 115 položek celkem