Korekční a gelové

Korekční dečka pod sedlo vyrovnává případné nedokonalosti v napasování sedla a také tlumí nárazy sedla. Korekční dečky mohou být z pravého nebo umělého beránku, molitanu nebo moderních pěn (např. dečka z paměťové pěny).

Gelová dečka pod sedlo má za úkol zejména tlumit nárazy sedla (vhodné zejména u citlivých koní). Je zpravidla tenká, takže nezužuje sedlovou komoru a můžeme ji použít i u dobře padnoucího sedla pro větší pohodlí koně.
I gelové dečky mohou být korekční - mohou být zesílené vpředu, vzadu nebo uprostřed a vyrovnat tak částečně ne zcela optimálně padnoucí sedlo.

V současnosti nejoblíbenější gelová dečka s otvory tvoří také protiskluzovou vrstvu mezi koňským hřbetem a podsedlovou dečkou. Je tak vhodná i pro kulaté koně, kterým se sedlo přetáčí.

 

Nejprodávanější

260
210012602100
Značky
 
Barva

Stránka 1 z 1 - 30 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 30 položek celkem

Provozovatel webu - Martin Dulkaj, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace